مبانی، سیر و تحول سازمان دادرسی اطفال بزهکار

|42078205|fbv|عنوان:|هدف از این پایان نامه بررسی می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات75حجم152/553 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل نوشتار حاضر مشتمل بر 2 فصل می باشد: سیر تحول و سازمان دادرسی اطفال بزهکار در پایان نامه میپردازیم. ابتدا مبانی دادرسی اطفال بزهکار را در ...
هم اکنون فایل با مشخصه ی مبانی، سیر و تحول سازمان دادرسی اطفال بزهکار وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات75حجم152/553 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

نوشتار حاضر مشتمل بر 2 فصل می باشد:
سیر تحول و سازمان دادرسی اطفال بزهکار در پایان نامه میپردازیم. ابتدا مبانی دادرسی اطفال بزهکار را در فصل نخست و در دو مبحث مورد بررسی و تبیین قرار خواهیم داد و درفصل دوم سیر تحول و سازمان دادرسی اطفال بزهکار را در دو مبحث جداگانه بیان خواهیم نمود.

هر رفتاری که از سوی انسان سر می زند از یک سری عوامل فردی یا محیطی سرچشمه می گیرد. بدین شکل که فرد در اثر تأثیر پذیری از این عوامل از خود واکنش نشان می دهد. رفتار بزهکارانه نیز به عنوان پدیده ای فردی – محیطی از جمله رفتارهای انسان است که تحت تأثیر عوامل فردی و محیطی پدید می آید.

عوامل فردی در برگیرندة مجموعه عواملی است که از ویژگی های فردی – انسانی بزه کار ناشی می شود. این می تواند جنبه سرشتی و یا اکتسابی داشته باشد. به دسته نخست، عوامل زیستی و به دسته دوم عوامل روانی می گویند. عوامل محیطی در بر گیرنده آن دسته عواملی است که از ویژگی های محیطی مانند: محیط سیاسی، محیط اجتماعی و غیره سرچشمه می گیرد. توجه به تأثیر گذاری عوامل محیطی بر پیدایش بزهکاری از دهه نخست قرن نوزدهم میلادی آغاز گردید. از آن هنگام تا امروز پژوهش های بسیاری در این زمینه انجام شده است.

در روانشناسی و در اینجا روانشناسی جنایی به علت رفتار بزهکارانه و مجرمانه و شناخت و حذف آن نظر دارد. با از میان بردن علل رفتار های ضد اجتماعی می توان زمینه رفتار های بزهکارانه را در حد وسیعی تقلیل داد و در عین حال می توان به حق، مجرمان را که بر غم فقدان زمینه های عینی و علمی رفتار های مجرمانه و تنها به قصد سوداگری و زیاده طلبی های فردی، مبادرت به تعدی و تجاوز به حقوق دیگران و اجتماع، کرده اند، مواخذه و مجازات نمود. متاسفانه تمرکز بر روی زمینه های ایجاد بزه کاری ها و تلاش در تقلیل و رفع آن، در رشته های حقوقی محدود است.

فهرست مطالب
5
فصل نخست: مبانی دادرسی اطفال بزهکار 6
مبحث اول: علل فاعلی یا تشدید کننده بحران در مورد اطفال 6
گفتار اول: افزایش جرائم اطفال 6
گفتار دوم: اصل عدم مسئولیت کیفری اطفال 10
گفتار سوم: گرایش های اصلاح مدار و حمایتی در واکنش به بزهکاری اطفال 12
گفتار چهارم: اختصاصی یا تخصصی بودن دادگاه اطفال 14
مبحث دوم : علل غائی یا جدا سازنده دادرسی اطفال 15
گفتار اول: لزوم شناسایی شخصیت بزهکار و علل بزهکاری 15
گفتار دوم: اجرای روش های خاص اصلاح و درمان 17

فصل دوم: سیر تحول و سازمان دادرسی اطفال بزهکار 18
مبحث اول: سیر تحول دادرسی اطفال 19
گفتار اول: سیر تحول دادرسی اطفال در ایران 19
بند اول: تحولات دادرسی اطفال در دوره پیش از انقلاب 19
الف: رسیدگی به جرایم اطفال در قانون مجازات عمومی مصوب 1304 21
ب: مقررات قانون تشکیل دادگاه اطفال بزهکار مصوب 1338 22
بند دوم: تحولات دادرسی اطفال در دوره پس از انقلاب 23
الف: مقررات قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1378 23
ب: مقررات لایحه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان 25
گفتار دوم: سیر تحول دادرسی اطفال در انگلستان 28
بند اول: سابقه دادرسی کیفری افتراقی اطفال در انگلستان 29
بند دوم: مقررات قانون مصوب 1998 و قوانین اصلاحی بعد آن 31
مبحث دوم: سازمان دادرسی اطفال بزهکار 32
گفتار اول: پلیس 32
بند اول: نقش پلیس در دادرسی اطفال در ایران 33
بند دوم: نقش پلیس در دادرسی اطفال در انگلستان 34
گفتار دوم: دادسرا 36
بند اول: نقش دادسرا در دادرسی اطفال در ایران 37
بند دوم: نقش تشکیلات دادستانی سلطنتی (دادسرا) در دادرسی اطفال در انگلستان 39
گفتار سوم : دادگاه اطفال 40
بند اول: محل استقرار دادگاه و محاکمه 40
بند دوم: شرایط و نحوه انتخاب قاضی 42
بند سوم: سیستم وحدت یا تعدد قاضی 44
بند چهارم: مشارکت کارشناسان در تصمیم دادگاه 45


منابع و مآخذ"

مطالب دیگر:
🔍تحقیق و پژوهش-آموزش پرورش گوسفند پروار و داشتی-در 65 صفحه-docx🔍تحقیق و پژوهش-شبکه چیست؟-در 75صفحه-docx🔍تحقیق و پژوهش-تئوري محدوديتها در حسابداری مدیریت-در 70 صفحه-docx🔍پاورپوینت-مدیریت تحول سازمانی واشتباهات و انحرافات تحول در سازمان-95 اسلاید-pptx🔍یادگیری و نقش خانواده در یادگیری کودکان🔍تحقیق درمورد راههای پرورش خلاقیت در مدیران و سازمانها🔍طراحي و پياده سازي وب سايت فروشگاه رسانه هاي صورتي و تصويري به صورت پويا🔍پاورپوینت اصول سازماندهی در مدیریت سازمانی🔍پاورپوینت مفهوم هدایت و رهبری در مدیریت سازمانی🔍پاورپوینت مفهوم مدیریت دانش🔍پاورپوینت روانشناسی زمان و مدیریت آن،🔍گزارش بازدید از کارخانه قند چهارمحال🔍گزارش کار کارآموزی کارخانه قند صنعتی تنها🔍گزارش کارآموزی فراورده های لبنی ترسکا🔍گزارش کار کارآموزی کارخانه بهشهد🔍گزارش بازدید از کارخانه کام آوران🔍گزارش کار آموزی کارخانه نوشابه و اب اشاميدني🔍گزارش کار شیر و فراورده های آن (شیر پگاه)🔍گزارش کارآموزی در کارخانه روغن نباتی🔍گزارش کار تولید ماست🔍مقاومت های الکتریکی🔍انرژي هاي پاك و تجديد پذير🔍حسابداري دولتی🔍پایان نامه زمین شناسی🔍پایان نامه روانشناسی شخصیت