مبانی دادرسی اطفال بزهکار

|42078207|fbv|عنوان:|هدف از این تحقیق تشریح می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات33حجم89/681 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل در این نوشتار که مشتمل بر دو مبحث می باشد: علل فاعلی یا تشدید کننده بحران در مورد اطفال و علل غائی یا جدا سازندة دادرسی اطفال مورد بررسی و تبیی...
هم اکنون فایل با مشخصه ی مبانی دادرسی اطفال بزهکار وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق تشریح می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات33حجم89/681 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

در این نوشتار که مشتمل بر دو مبحث می باشد: علل فاعلی یا تشدید کننده بحران در مورد اطفال و علل غائی یا جدا سازندة دادرسی اطفال مورد بررسی و تبیین قرار خواهد گرفت.

مبحث اول: علل فاعلی یا تشدید کننده بحران در مورد اطفال

این مبحث که شامل چهار گفتار می باشد، به بحث و بررسی دربارة مهم ترین مسائل مربوط به افزایش جرائم اطفال، اصل عدم مسئولیت کیفری اطفال، گرایشهای اصلاح مدار و حمایتی در واکنش به بزهکاری اطفال و اختصاصی یا تخصصی بودن دادگاه اطفال می پردازد.


گفتار اول: افزایش جرائم اطفال
جوامع بشری در حال حاضر با این واقعیت غیر قابل انکار مواجه اند که در چند دهة اخیر، آمار جرایم کودکان و نوجوانان رو به افزایش نهاده است. در ریشه یابی علل و عوامل این افزایش، با جهات مختلفی مواجه می شویم که بنا به شرایط اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی موجود در هر جامعه، متفاوت می باشد. بی توجهی والدین به تربیت فرزندان، اعتیاد یا فساد اخلاقی والدین، بی اعتنایی به معنوییت، فقر فرهنگی و اعتقادی، ضعف مالی و اقتصادی، بیکاری، ابتلا به مواد مخدر، آزادی بی حد و حصر و بی بندو باری و... می تواند از عوامل برجسته این مهم به شمار آید. لیکن متأسفانه نتیجه شوم این عوامل گریبانگیر قاطبة افراد جوامع بشری می باشد.

پژوهشگران افزایش بزهکاری و خشونت نوجوانان را ناشی از علل گوناگون می دانند از آن جمله: برخی فقر، افزایش مواد مخدر و خشونت حاکم بر خانواده و جامعه را از جمله زنجیره ای از علل افزایش بزهکاری می دانند. فقر محرک طغیان و موجد بغض و کینه و محرومیتی است که شخص را متوجه سعی و کوشش و تلاش برای بهبود زندگی می کند، فقر موجب بزهکاری نیست، فقر فقط اشخاص بی استعداد را به بزهکاری وا می دارد.

فهرست مطالب
6
مبحث اول: علل فاعلی یا تشدید کننده بحران در مورد اطفال 6
گفتار اول: افزایش جرائم اطفال 6
گفتار دوم: اصل عدم مسئولیت کیفری اطفال 10
گفتار سوم: گرایش های اصلاح مدار و حمایتی در واکنش به بزهکاری اطفال 12
گفتار چهارم: اختصاصی یا تخصصی بودن دادگاه اطفال 14
مبحث دوم : علل غائی یا جدا سازنده دادرسی اطفال 15
گفتار اول: لزوم شناسایی شخصیت بزهکار و علل بزهکاری 15
گفتار دوم: اجرای روش های خاص اصلاح و درمان 17


منابع و مآخذ"

مطالب دیگر:
📒تحقیق استرس ادراک شده، فشار روانی📒تحقیق استرس شغلی، فشارهای سازمانی📒تحقیق اسیدهای چرب و باروری طیور، گیاه رزماری و فراسنجه های کیفی اسپرم و باروری خروس ها📒تحقیق اشتباه کارکنان و فساد و تخلفات اداری📒تحقیق تعريف دين در اسلام📒تحقیق تحلیل و تفسير سوره شعرا📒تحقیق اندیشه های سیاسی امام خمینی📒تحقیق نکات پند آموز از امام های معصوم📒تحقیق زندگی نامه امام حسين (ع)📒تحقیق جايگاه قرآن در آموزش و پرورش📒تحقیق همه چیز در مورد عبادت📒تحقیق معجزه اعداد و نظم رياضى قرآن📒تحقیق درباره شوق و اشتقاق📒تحقیق اندیشه های اسلامی📒تحقیق خلاصه کتاب تاریخ سینما📒تحقیق دموکراسی و اندیشه سیاسی اسلام📒تحقیق انواع نکاح📒تحقیق تاريخ از ديدگاه قرآن📒تحقیق خلاصه نويسي درسهايي از قرآن در ماه مبارك رمضان📒تحقیق تحلیل دين مبين اسلام📒تحقیق چاپ برجسته📒تحقیق تعريف و اثبات عصمت پيامبران و امامان📒تحقیق نقد جامع نظريه امامت📒تحقیق اثبات لزوم امامت📒تحقیق اهمیت اخلاق در اسلام