اصول دادرسی اطفال در مرحله محاکمه و صدور حکم 

|42078210|fbv|عنوان:|هدف از این پایان نامه بررسی می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات70حجم132/330 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل اصول دادرسی در مرحله محاکمه و صدور حکم از جمله اصول و قواعد که در رسیدگی به جرائم اطفال مورد توجه واقع شده است و به عنوان بخشی از اختصاصا...
هم اکنون فایل با مشخصه ی اصول دادرسی اطفال در مرحله محاکمه و صدور حکم  وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات70حجم132/330 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
اصول دادرسی در مرحله محاکمه و صدور حکم

از جمله اصول و قواعد که در رسیدگی به جرائم اطفال مورد توجه واقع شده است و به عنوان بخشی از اختصاصات حقوق کیفری اطفال از آن یاد می شود، این است که در حقوق کیفری اطفال بسیاری از اصول دادرسی کیفری عمومی منقلب و اصولی کاملاً متفاوت حاکمیت پیدا می کند. از این رو در این مبحث اصول و قواعد ناظر بر محاکمة اطفال مورد بررسی قرار می گیرد.

هدف اصلی از کشف، تعقیب، تحقیقات مقدماتی و دادرسی در رسیدگی به اتهامات اطفال و نوجوانان معارض با قانون، آموزش و اصلاح و تربیت و بازسازی شخصیت و ایجاد سازگاری در آنان با ارزش های اخلاقی، اجتماعی و مبانی دینی است؛ لذا در صورتیکه قضات دادگاه اطفال و نوجوانان در خاتمة تحقیقات مقدماتی و دادرسی، ارتکاب جرم را احراز کنند، باید با لحاظ ضوابط و معیارهای شناخته شدة اصول دادرسی ویژة اطفال، مبادرت به اتخاذ تصمیم نمایند.

حسب معیارهای مزبور، تصمیمات اتخاذ نشده در برابر رفتار کودکان و نوجوانان باید متناسب با شدت جرم ارتکابی، شخصیت و وضعیت خاص ایشان، فاقد شائبه آزار رسانی در سرکوب و انتقام گیری باشد. قضات باید مواظب باشند که در سرانجام اجرای این تصمیمات، حس پرخاشگری و انتقام جوئی و خصومت مداری کودکان و نوجوانان معارض با قانون را ایجاد یا تقویت نکنند. لذا نحوه آیین دادرسی کیفری و اصول و قواعد ناظر به مرحلة محاکمه درمورد اطفال بزهکار و نیز در مرحلة تصمیم گیری و صدور حکم مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.


فهرست مطالب
اصول دادرسی در مرحلة محاکمه وصدور حکم
مبحث اول : اصول دادرسی در مرحلة محاکمه
گفتار اول : محرمانه بودن محاکمه
گفتار دوم : تشکیل پرونده شخصیت
گفتار سوم : حضور والدین یا سرپرست قانونی یا وکیل در جلسه محاکمه
گفتار چهارم : حضور بزه دیده در جلسه محاکمه
گفتار پنجم : اجتناب از تاخیر نا موجه
گفتار ششم : میانجیگری و سازش
مبحث دوم : اصول دادرسی در مرحلة صدور حکم
گفتار اول : منع اعمال مقررات تعدد و تکرار جرم
گفتار دوم : قابلیت تجدید نظر و بازنگری در رأی دادگاه
گفتار سوم : منع مجازات اعدام و حبس
گفتار چهارم : بهره گیری از مجازات های جایگزین حبس
بند اول : مجازات های جایگزین حبس در ایران
الف : سپردن به والدین یا سرپرست طفل و تربیت تحت نظر دادگاه
ب: اعزام به کانون اصلاح و تربیت
بند دوم: مجازات های جایگزین حبس در انگلستان
الف: تعلیق مراقبتی
ب: خدمات عام المنفعه
پ: اقامت در نقطه معین
ت: قرار ارجاع
ث: قرار جبران خسارت
ج : قرار برنامه اقدامات
ح: حبس خانگی
و: مقایسه تطبیقی دادرسی کیفری اطفال در حقوق ایران و انگلیس

الف : نتیجه ها
ب : پیشنهاد ها
منابع و مآخذ"

مطالب دیگر:
📚تحقیق درباره خصوصیات کتاب اجتماعی📚تحقیق درباره خصوصيات شرکت با مسئوليت محدود 📚تحقیق درباره خط و خوشنويسي📚تحقیق درباره خلاصه ماسترپلان زراعتی افغانستان📚تحقیق درباره خلاصه قوانین فوتسال📚تحقیق درباره خنک سازی ترانسها📚تحقیق درباره خودکشی📚تحقیق درباره خورشید گرفتگی📚تحقیق درباره خیام📚تحقیق درباره درک مفهوم نرم افزار📚تحقیق درباره«گياهان-مفيد»📚تحقیق درباره دروغ گویی📚تحقیق درباره دروغ و جنبه های اخلاقی آن📚تحقیق درباره دزدگير📚تحقیق درباره دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران طي 22 سال گذشته📚تحقیق درباره دستگاههای تراکمی تبرید📚تحقیق درباره دستگاههای جذب اتمی📚تحقیق درباره دنده📚تحقیق درباره دهکها و ضریب جینی در ایران📚تحقیق درباره ديگ هاي سنگي و سازندگان آن📚تحقیق درباره دینامیک سیالات در توربو ماشین ها📚تحقیق درباره رشد اقتصادی در کشاورزی📚تحقیق درباره رهبري📚تحقیق درباره روش تدرس جامع 📚تحقیق درباره روشهاي تصفيه هواي آلوده